Genialita - téma týdne: 31.7. - 7.8.

4. srpna 2012 v 14:20 | Angem

Genialita:


Když se řekne genialita. Téměř většina lidí si hned vzpomene na Einteina. Jenže já nechci mluvit o Albertovi, ale o věcech, které bereme, jako samozřejmost, ale samozřejmost to nemusí být. Například TELEVIZE. Kolik lidí dnes už bere televizi, jako součástí života? No... Bude jich hodně a dá se říct, že ten kdo ji doma nemá, je vyjímka. Ale na začátku éry televiz, ti kteří ji měli, byli vyjímky.
Já takovou vyjímku, kdo dnes nemá doma televizi, znám. Je to moje sestřenice. Měli televizi na začátku a ona se jim pokazila. Koupili si tedy novou a ta, když měla to nejlepší za sebou, taky odešla. Z té staré měli loutkové divadlo a místo té nové poslouchají rádiové divadelní hry. A sestřenice v rozhovoru o televizi mi řekla, že se to bez ní dá přežít a že to taky de. (Nám třeba počítač nešel téměř 1 rok v kuse a já to taky překousla.)
Ale to bylo od bočení co jsem vlastně chtěla říci. Genialita je vymyslet televizi, mobil, počítač či internet, ale není to tak geniální jako matka příroda. Často si kladu otázky typu:
- Jak tohle někdo mohl vymyslet?
- Jak matka příroda (u mě spíše bůh) mohl/a vymyslet takovou genialní věc?
(myslím tím např: stromy, květy atd....)

Pak mi ale dojde, že televize, počítač atd, by nevznikli, kdyby tady nebyla matka příroda. A to mi zní téměř v hlavě každý den. Proto si vážit životního prostředí je důležitější, o proti sedět u počítače. Když chráníš přírodu, tvoje odměna bude hřejivý pocit a 2 hodinky před televizí či počítače. ;) ALE S MÍROU, kterou si občas (o prázdninách) neumím stanovit.

PŘÍRODA se tím pádem vyrovná GENIALITĚ.
A děkujeme všem geniálním lidí za: samozřejmosti života!
(Aspoň nemusíme být chytří všichni...)


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama